انتقاد از وجود تعدد مراکز تصمیم‌گیری برای مدیریت سیلاب‌

۱۳۹۸/۱/۲۵ تعداد بازدید: ۳۵

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس از وجود تعدد مراکز تصمیم‌گیری مدیریت سیلاب در کشور انتقاد کرد و گفت: مشکل مدیریتی کشور به همین دلیل افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،همایون یوسفی در نشست علنی امروز (یکشنبه 25 فروردین) مجلس شورای اسلامی با اشاره به سیلاب های اخیر گفت: تغییر اقلیم مهمترین موضوع کشور است. ایران آینده مرطوب‌تری نخواهد داشت و حداقل تا سال 2050 با پدیده خشکسالی مواجه هستیم.

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات سیلاب و خشکسالی افزود: گفتمان آب سازه‌ای و مهندسی است اما به نظر مشکلات آب، خشکسالی و سیلاب را حل نمی‌کند، متأسفانه سیاسیون بر موضوع آب سوار شده‌اند و عدم اشراف علمی و ساده سازی مسائل موضوع آب مورد غفلت واقع شده است.

عامل سیل، بارش است اما عامل تخریب، مدیریت‌های قبل و زمان حال است

وی ادامه داد: عامل سیل، بارش است اما عامل تخریب، مدیریت‌های قبل و زمان حال است. سیلاب اخیر نباید سبب شود تا موضوعات مهمی همچون انتقال آب تحت تأثیر قرار گیرد زیرا استان‌های درگیر سیلاب ممکن است سال بعد درگیر خشکسالی باشند.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان یادآور شد: عدم ذخیره‌سازی آب در برخی سدها باید مورد توجه قرار گیرد؛ متأسفانه در حادثه اخیر سفرهای متوالی مسئولان به مناطق سیل زده نشان از تعدد مراکز تصمیم‌گیری و عدم رفاقت بین نهادی است که باعث شده تصمیمات بر اساس رقابت سیاسی اتخاذ شود.

یوسفی معتقد است مشکلات مدیریتی حاصل کمبود امکانات نیست بلکه به دلیل تعدد مراکز تصمیم‌گیری در کشور است که منجر به فرسایش سرمایه‌های اجتماعی می‌شود به ویژه در استان‌هایی مانند خوزستان این موضوع نمود بیشتر و آثار شدیدتری دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: لایروبی رود کارون طبق برنامه توسعه ششم مورد توجه قرار گرفته اما فاضلاب خوزستان به دلیل سوء مدیریت‌ها به ویژه در اهواز مشکلاتی را ایجاد کرده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در نهایت مشکلات اردوگاه اسکان اضطراری، تأمین ماشین‌آلات مورد نیاز،جبران خسارات، معافیت مالیاتی برای فعالین اقتصادی، اصلاح فاضلاب اهواز و تکمیل لایروبی کارون باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

    نظرات (نظرات بی ربط یا حاوی توهین به دیگران، منتشر نخواهند شد)
    نمایندگان پارلمان مجازی ایران