بازطراحی طرح دو فوریتی با محوریت شفافیت برای بازگشت به صحن

۱۳۹۸/۶/۲۵ تعداد بازدید: ۴۴

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی معتقد است شفافیت آرای نمایندگان مجلس اولین گام برای شفافیت و ریشه کنی فساد است.

امیر خجسته نایب رئیس کمیسیون اصل نود در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) فساد ستیزی و مبارزه با استکبار را دو محور اصلی فرهنگ عاشورایی توصیف کرد و گفت: یزیدیان مستکبر با تسلط بر جامعه ی اسلامی حکومتی نامشروع برای خود برپا کردند و تا جایی که توان داشتند در آن جامعه فساد کردند اما خون پاک امام حسین (ع) آنچنان طومار دودمان آنها را در هم پیچید که با گذشت قرن ها از آن ماجرا همچنان مورد نفرین هستند. خون پاک حضرت اباعبدالله تا ابد منشاء مبارزه با فساد و مستکبرین خواهد بود.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی در مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز خرسندی از حساسیت جامعه نسبت به موضوع شفافیت گفت: در روز های اخیر موضوع شفافیت در صدر اخبار بود و آحاد مختلف جامعه در این خصوص نظرات مختلفی ارائه کردند و حتی موضوع به منبرهای مراسم عزاداری امام حسین (ع) نیز کشیده شد لیکن این موضوع نشان دهنده ی مطالبه ی جدی جامعه برای تحقق شفافیت است البته اگر نهاد قانون گذار کشور یعنی مجلس شورای اسلامی برای وضع قوانینی در موضوع شفافیت ابتدا از خود شروع کند اینچنین مورد هجمه قرار نمی گرفت.

خجسته معتقد است شفافیت آرای نمایندگان اولین گام برای حرکت در مسیر شفافیت است و در خصوص می گوید: مجلس شفاف اولین مرحله از شفافیت است و همین که موکل از نظر وکیل خود آگاه باشد وکیل یا نماینده مردم با قدرت و پشتیبانی محکمی برای مبارزه با فساد گام بردارد البته برخی از افراد معتقدند شفافیت ممکن است موجب تسلط برخی از جریانات سیاسی خارج از مجلس بر روند تصمیمات شود که بنده با این تلقی مخالفم زیرا شفافیت را عاملی برای گفت و گوی بیشتر نمایندگان و مردم  می دانم.

نماینده مردم همدان و فامنین در پایان از طرح مجدد شفافیت آراء نمایندگان در صحن مجلس پس از پایان تعطیلات خبر داد و گفت:

مجلس باید صدای جامعه و مردم و بشنود و به آن احترام بگذارد لذا پس از پایان تعطیلات مجلس در هفته های آینده با هیئت رئیسه مجلس برای بازطراحی طرح دو فوریتی شفافیت آراء صحبت خواهیم کرد.

    نظرات (نظرات بی ربط یا حاوی توهین به دیگران، منتشر نخواهند شد)
    نمایندگان پارلمان مجازی ایران