بودجه سال 1400 فقط جهت اطلاع نمایندگان به مجلس ارسال می‌شود

۱۳۹۸/۶/۲۵ تعداد بازدید: ۵۰

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می‌گوید بودجه سال 1400 امسال در مجلس بررسی نمی‌شود، تنها برای آگاهی نمایندگان از بودجه ارائه خواهد شد.

محمد خدابخشی سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت  درباره ساختار بودجه در سال‌های 99 و 1400، گفت: بررسی بودجه دو سالانه در مجلس مغایر با ماده 6 قانون محاسبات عمومی است براساس این قانون سال مالی یک سال هجری شمسی است که از اول فروردین ماه آغاز و به پایان اسفند ماه ختم می‌شود، به همین دلیل مقرر شد؛ پس از ارسال لایحه بودجه سال‌های 99 و 1400 در نیمه آذر ماه امسال به مجلس، بودجه سال نخست بررسی و به قانون تبدیل و بودجه سال 1400 تنها جهت اطلاع و آگاهی نمایندگان به مجلس ارسال شود.

بودجه سال 1400 در سال 99 در مجلس بررسی و تصویب می‌شود

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بودجه سال 1400 تحت تاثیر نوسانات اقتصادی با اعمال تغییرات متناسب در سال 99 در مجلس بررسی و تصویب می‌شود، افزود: بودجه دو سالانه به صورت غلطان به مجلس ارائه می‌شود به این معنا که بودجه سال 99 امسال بررسی و تصویب می‌شود اما بودجه سال دوم (1400) تنها برای آگاهی نمایندگان به مجلس ارسال خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: دولت تغییراتی که برای بودجه سال 1400 نیاز است با توجه به نوسانات اقتصادی در سال آینده برای تصویب به مجلس ارسال می‌کند.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پاسخ به این سوال که آیا بودجه 1400 که در امسال به مجلس ارسال می‌شود در صحن علنی بررسی خواهد شد، توضیح داد: خیر؛ بودجه سال 1400  امسال بررسی نمی‌شود بلکه تنها برای آگاهی نمایندگان و ارائه تصویری درستی از بودجه به مجلس ارائه خواهد شد؛ با این روند بررسی، مغایرتی نیز با قانون محاسبات عمومی ایجاد نمی‌شود.

    نظرات (نظرات بی ربط یا حاوی توهین به دیگران، منتشر نخواهند شد)
    نمایندگان پارلمان مجازی ایران