تصویب طرح تشکیل کمیته جذب سرمایه‌های داخلی و صدور مجوز واحدهای تولیدی

۱۳۹۸/۱/۲۷ تعداد بازدید: ۶۳

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، از تصویب طرح تشکیل کمیته جذب سرمایه‌های داخلی و صدور مجوز واحدهای تولیدی در نشست امروز این کمیسیون خبر داد.

روح الله بابایی صالح در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستورکار نشست  امروز دوشنبه(26فروردین) کمیسیون متبوعش، گفت: در این نشست طرح تشکیل کمیته جذب سرمایه‌های داخلی و صدور مجوز واحدهای تولیدی مورد بررسی قرار گرفت که به امضای 120 نفر از نمایندگان مجلس رسیده است و بنده نیز از پیشنهاددهندگان این طرح بودم.

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این طرح در جهت رفع بروکراسی اداری و موانعی که به دلیل ضرورت نظردهی چندین نهاد و دستگاه در مسیر سرمایه‌گذاران ایجاد شده و این روند هم حداقل دو سال به طول می‌انجامد، پیشنهاد شد.

وی تصریح کرد: اگر این کمیته در استان‌ها تشکیل شده و قانونی شود، زیر نظر استاندار یا نماینده تام‌الاختیار یا به مسئولیت فرماندار در اولین فرصت برای صدور مجوز فعالیت سرمایه‌گذارانی که قصد سرمایه‌گذاری یا اشتغالزایی دارند، اقدام خواهد شد، ضمن اینکه تصویب این طرح در سال رونق تولید که مقام معظم رهبری بر آن تاکید فرموده‌اند، از اهمیت بسزایی برخوردار است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: در این نشست تمام نمایندگان حاضر در کمیسیون پس از استماع توضیحات پیشنهاددهندگان این طرح موافق آن بودند، بنابراین با اکثریت آراء به تصویب رسید و به زودی نیز برای بررسی در صحن علنی ارجاع خواهد شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مهمانان حاضر در این نشست، یادآور شد: در این نشست تعدادی از نمایندگان پیشنهاددهنده این طرح حضور داشتند.

    نظرات (نظرات بی ربط یا حاوی توهین به دیگران، منتشر نخواهند شد)
    نمایندگان پارلمان مجازی ایران