مطلب پیش نویس است

جزییات طرح اصلاح قانون نظام مهندسی بررسی شد - ایجاد سازمان نظام مهندسی در شهرستان های بالای هزار نفر عضو

۱۳۹۷/۴/۱۱ تعداد بازدید: ۴۰

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس از بررسی جزییات طرح اصلاح قانون نظام مهندسی در کمیسیون متبوعش خبر داد.

سید ابوالفضل موسوی بیوکی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به دستور کار امروز یک شنبه (۱۰ تیرماه) کمیسیون عمران مجلس، گفت: بررسی جزییات طرح اصلاح قانون نظام مهندسی نخستین دستور کار این جلسه بود.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این جلسه بخشنامه ها و دستور العمل های مرتبط با سازمان نظام مهندسی بررسی شد، افزود: در این جلسه مقرر شد قانون نظام مهندسی بر اساس مفاد قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور معطوف به نظامات فنی و اجرایی مصوب شود.

موسوی بیوکی با تاکید بر اینکه با مصوبه اخیر تمامی نظامات ساخت و ساز تحت نظام فنی و اجرایی کشور لحاظ خواهد شد، تصریح کرد: در این جلسه تا ماده ۳ طرح مذکور مصوب شد و مابقی مواد به جلسات بعدی کمیسیون موکول شد.

وی با بیان اینکه مقرر شد علاوه بر ادارات سازمان نظام مهندسی در استان ها اداراتی در شهرستان ها نیز ایجاد شود، گفت: در شهرستان های بالای ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ نفر عضو در جامعه مهندسی ایجاد سازمان حامی شد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بررسی معضل کم آبی در کشور نیز دستور کار بعدی این کمیسیون بود که آخرین وضعیت استان ها و اقدامات وزارت نیرو برای حل آن مورد رسیدگی قرار گرفت.

    نظرات (نظرات بی ربط یا حاوی توهین به دیگران، منتشر نخواهند شد)
    نمایندگان پارلمان مجازی ایران