خودروسازان ملزم به تولید خودروهای کم مصرف شوند

۱۳۹۸/۹/۹ تعداد بازدید: ۵۲

 حمید گرمابی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره ضرورت تولید خودروهای کم مصرف با توجه به افزایش قیمت بنزین، گفت: مصرف بنزین خودروهای خارجی 50 درصد کمتر از همتایان داخلی آنها است که این امر از یک سو به اقتصاد کشور کمک کرده و از سوی دیگر از آلودگی هوا می‌کاهد.

 فرصتی به دست آمده تا زیرساخت موردنیاز برای تولید خودرو کم مصرف و برقی فراهم شود

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر استفاده از خودروهای هیبریدی و برقی در دنیا گسترش یافته است، افزود: خودروهای برقی خارجی از نظر قیمت مناسب بوده و توان رقابت با سایر خودروها را دارند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد:خودروسازان باید تولید خودروهای کم مصرف و برقی را در دستور کار خود قرار می دادند. فرصتی به دست آمده تا زیرساخت موردنیاز برای تولید این خودرو فراهم شود.

بی انگیزگی خودروسازان در تولید خودروهای برقی و هیبریدی

وی اظهار کرد: ارزانی بنزین موجب بی انگیزگی خودروسازان در تولید خودروهای برقی و هیبریدی شده بود اما با قیمت فعلی بنزین، خودروسازان باید هر چه سریعتر به فکر تولید خودروی برقی و هیبریدی باشند.

این نماینده مردم در مجلس دهم درباره تولید باتری خودروهای برقی اضافه کرد: نمی‌توان باتری خودروهای هیبریدی و برقی یک شبه تولید کرد بلکه باید مدت‌ها برای آن برنامه‌ریزی کرده و زیرساخت موردنیاز را فراهم کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: در صورت سرمایه گذاری مناسب خودروسازان، می‌توان از ظرفیت دانشگاه‌ها و شرکت های دانش بنیان برای تولید باتری خودروهای برقی و هیبریدی استفاده کرد.

    نظرات (نظرات بی ربط یا حاوی توهین به دیگران، منتشر نخواهند شد)
    نمایندگان پارلمان مجازی ایران