مطلب پیش نویس است

دلیل مسکوت گذاشتن FATF در مجلس چیست؟ - چرا نمایندگان نگران پذیرش FATF هستند؟

۱۳۹۷/۳/۲۴ تعداد بازدید: ۵۸

عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس اعتقاد دارد هدف از مسکوت گذاشتن FATF در مجلس در راستای تامین منافع کشور است.

زهرا ساعی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت،  در خصوص اینکه آیا پیوستن FATF به صلاح کشور است یا خیر، گفت: باید اذعان کرد هدف از مسکوت گذاشتن FATF در مجلس در راستای تامین منافع کشور است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پذیرش قراردادها و کنوانسیون های بین المللی باید با دقت انجام شود تا در آینده برای کشور آسیبی را ایجاد نکند، اظهار کرد: بنابراین برای پذیرش FATF باید اطمینان یافت که طرف های مقابل نیز به قوانین و تعهدات خود عمل خواهند کرد.

وی ادامه داد: موضوع تحریم شدن و در لیست تروریست قرار دادن نام حزب الله و نهضت های آزادی بخش یکی از ایراداتی است که نمایندگان مجلس نسبت به آن نگران هستند و بر این اساس برای پذیرش FATF باید این مهم را مورد توجه قرار داد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: همچنین متهم کردن کشورمان به حمایت از تروریست نیز از دیگر نکاتی است که در راستای پذیرش FATF مطرح است لذا نوع تعریف از واژه تروریست از دیدگاه غربی ها خصوص آمریکا با کشورمان تفاوت وجود دارد و این مهم نیز باید با احتیاط بیشتری مورد بررسی قرار بگیرد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم طی 60 روز فرصت پیش بینی شده نظارت کارشناسی دقیقی نسبت به موضوع FATF  مطرح شود تا بتوان از آن تصویر واضحی را ترسیم کنیم.

    نظرات (نظرات بی ربط یا حاوی توهین به دیگران، منتشر نخواهند شد)
    نمایندگان پارلمان مجازی ایران