شستا تا پایان مهرماه به طور کامل به بورس می‌رود

۱۳۹۸/۵/۳۰ تعداد بازدید: ۳۹

نشست اعضای فراکسیون زنان مجلس و وزیر تعاون به منظور بررسی مشکلات زنان سرپرست خانوار، معلولان، کارگران و کودکان کار برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نشست اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز گذشته (یکشنبه 27 مرداد) با تلاش زهرا ساعی رئیس کمیته اجتماعی این فراکسیون به منظور بررسی مشکلات قشر آسیب‌پذیر کشور اعم از زنان سرپرست خانوار، معلولان، کارگران و کودکان کار برگزار شد.

بی‌توجهی به اجرای قانون حمایت از معلولان زیبنده کشور نیست

زهرا ساعی رئیس کمیته اجتماعی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار از اهمیت بسزایی برخوردار است، یادآور شد: ما از سال 93 این طرح را به صورت پایلوت در شهر ری اجرا کردیم و تلاش شد که به صورت هدفمند و مدون به طور پیوسته اجرا شود، ضمن اینکه در برنامه ششم توسعه نیز برای اولین بار این موضوع لحاظ شد و مقرر شد که معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری متولی نظارت بر این بخش باشد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مطالبات زنان سرپرست خانوار فانتزی نیست که نسبت به آن بی تفاوت باشیم افزود: هم اکنون لازم است مشکلات این بخش اولویت بندی شود تا این زنان در شرایط اقتصادی کنونی آسیب نبینند، ضمن اینکه این مورد درخصوص زنان بدسرپرست نیز که واقعا از وضعیت نامناسبی برخوردارند، مصداق دارد.

وی تاکید کرد: وزارت تعاون باید به صورت هدفمند طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار را در دستور کار قرار دهد و با تشکیل بانک اطلاعاتی به منظور شناسایی جامعه هدف برای مهارت آموزی آنها درسراسر کشور برنامه ریزی کند، بنابراین می طلبد که در همین نشست تحقق این مهم را کلید بزنیم و تمام نمایندگان زن مجلس نیز در قالب نماینده معین روند اجرای این طرح را در کل کشور بررسی کنند.

رئیس کمیته اجتماعی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در ادامه از وزیر تعاون خواست تا روند رفع مشکل همسازن سازی حقوق بازنشستگان را تسریع بخشد، چرا که در شرایط اقتصادی کنونی با مشکلات عدیده ای مواجهند.

ساعی در پایان با تاکید بر ضرورت اجرای کامل قانون جامع حمایت از معلولان که بعد از گذشت 14 سال در مجلس دهم مصوب شده است، یادآور شد: یارانه کنونی که به معلولان پرداخت می شود، کفاف زندگی آنها را نمی دهد، ضمن اینکه مشکل اشتغال این قشر وضعیت آزاردهنده ای برای آنها ایجاد کرده است. همچنین هزینه مسکن و درمان آنها نیازمند رسیدگی است، بنابراین تاخیر در اجرای این قانون زیبنده این کشور نیست.

بیمه خبرنگاران و تامین امنیت شغلی این قشر باید مورد توجه قرار گیرد

فریده اولادقباد رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از وزیر تعاون برای اجرای ماده 101 قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر رعایت عدالت جنسیتی در به کارگیری مدیران زن افزود: انتظار داریم آقای شریعتمداری به منظور رفع مشکلات اقشار آسیب پذیر کشور بازدیدی از حوزه های انخابیه نمایندگان زن در کشور داشته باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت توجه به وضعیت خبرنگاران خطاب به وزیر تعاون تصریح کرد: آنچه مسلم است خبرنگاران صدای رسای جامعه هستند و روند شفاف سازی در کشور را دیده بانی می کنند، بنابراین می طلبد که توجه به بیمه خبرنگاران و تامین امنیت شغلی آنها در اولویت دستور کار این وازرتخانه قرار گیرد.

اولادقباد در پایان از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواست تا گزارشی از اقدامات این وزارتخانه برای کاهش آسیب های اجتماعی همچون کودکان کار، طلاق، حاشیه نشینی و.... به فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی ارائه دهد.

وزارت تعاون باید از خیرین تجلیل کند

معصومه آقاپور علیشاهی در ابتدا از وزیر تعاون و کار و رفاه اجتماعی خواست تا برای رفع مشکل تضامین تسهیلات بانکی ارائه شده به زنان روستایی تدبیری بیاندشید.

نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هم اکنون تعداد زیادی از خیرین در جهت رفع مشکلات قشر آسیب پذیر کشور در کمک به سازمان بهزیستی وارد عمل شده اند و این می طلبد که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از این افراد به منظور الگو قرار گرفتن آنها در سطح جامعه قدردانی کند.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی در پایان از شریعتمداری برای برگزاری جشن مختص بازنشستگان در حوزه انتخابیه اش قدردانی کرد.

ضرورت ایجاد سازمانی فراگیر جهت پیگیری مشکلات زنان سرپرست خانوار

سهیلا جلودارزاده با یادآوری اینکه طرح شناسایی زنان سرپرست خانوار و حمایت از آنها که در برنامه 5 ساله ششم نیز گنجانده شده ، پیش از این توسط آنها در شهرستان ری به صورت پایلوت اجرا شده است، افزود: در گذشته سازمان بهزیستی مراکز مختلفی در سراسر کشور به منظور حمایت از زنان سرپرست خانوار داشت که بعد از گذشت مدتی رو به اضمحلال رفتند.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هم اکنون می طلبد که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای ایجاد سازمان فراگیر که همچون بانک اطلاعاتی مشخصات زنان سرپرست خانوار را ثبت کرده و در جهت حمایت از آنها برنامه ریزی کند، تلاش کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن اشاره بر ضرورت حمایت از زنان سرپرست خانوار تاکید کرد که نفقه این قشر برعهده حکومت بوده، بنابراین باید گام اساسی در جهت توانمندسازی آنها برداشته شود.

چرا قانون اشتغال معلولان اجرا نشد؟

سیده حمیده زرآبادی ضمن تشکر از وزیر تعاون به منظور اعتماد به جوانان و شفاف سازی در این وزارتخانه افزود: این وزارتخانه باید در گام بعدی به کارگیری زنان جوان در پست های حساس را در دستور کار خود قرار دهد.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بی توجهی این وزارتخانه نسبت به اجرای قانون اشتغال معلولان تصریح کرد: روند کاریابی برای معلولان سنتی و ناکارآمد است که در پی آن تنها تعداد محدودی از این قشر توانسته اند شغل مورد نظر خود را پیدا کنند، بنابراین این روش نیاز به بازنگری دارد تا کاستی های آن رفع شود.

سخنگوی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وزارت تعاون باید از تعاونی های کشور حمایت کند، روند فعالیت کنونی آنها را عامل نارضایتی مردم دانست.

وی یادآور شد: وزارت تعاون باید اعتبارات لازم جهت همسان سازی حقوق بازنشستگان را تامین کند، همچنین برای قراردادهای کارگری سفید امضا تدبیری بیاندیشد.

زرآبادی در پایان از شریعتمداری خواست تا در جهت رفع مشکل تضامین زنان سرپرست خانوار برای بهره مندی از تسهیلات بانکی اقدام جدی انجام دهد.

نمایندگی خدمات بهزیستی در خراسان رضوی ایجاد شود

هاجر چنارانی در ابتدا با انتقاد از بی توجهی به وضعیت کارخانه فولاد خراسان از سوی وزارت تعاون، افزود: هم اکنون نیشابور فاقد بیمارستان تحت پوشش تامین اجتماعی است  کما اینکه در گذشته بیمارستان حکیم تامین اجتماعی در پی اختلاف بین دانشکده علوم پزشکی و سازمان تامین اجتماعی در اختیار دانشکده علوم پزشکی قرار گرفت.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نیشابور با وجود بهره مندی از 240 هزار نفر خانواده ، اما فاقد حتی یک پلی کلینیک است. ضمن اینکه به رغم برخورداری از 9 هزار معلول فضایی برای حمایت از آنها وجود ندارد.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در پایان از وزیر تعاون خواست تا درخصوص تامین اعتبارات لازم برای مشاغل خانگی و ایجاد نمایندگی خدمات بهزیستی و اجرای تبصره 18 در استان خراسان رضوی تدبیری بیاندیشد.

آمار طلاق جامعه را با مشکلات اساسی مواجه کرده است

طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی ضمن قدردانی از وزیر تعاون به دلیل نحوه انتصابات اخیر در این وزارتخانه از شریعتمداری خواست تا از ظرفیت زنان در سطح معاونت و هیات رئیسه نیز استفاده کند، چرا که این اقدامات به نفع منافع ملی است.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت اجرای مشاوره و آموزش حین ازدواج، تصریح کرد: آمار طلاق جامعه را دچار مشکل اساسی کرده است که می طلبد به آموزش در این بخش توجه بیشتری شود، هر چند که پیشنهاد افزایش ساعت برگزاری این دوره آموزشی تا 6 ساعت را تقدیم صحن علنی کرده ایم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در پایان با یادآوری اینکه ایجاد سازمانی در جهت حمایت از زنان را در قانون برنامه ششم لحاظ کرده اند، خاطرنشان کرد: قرار بود معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری را در این سطح ارتقا دهیم که به دلیل بار مالی که برای دولت ایجاد می کرد با موافقت مواجه نشد، بنابراین می طلبد که این موضوع در قالب لایحه از سوی دولت به مجلس تقدیم شود تا نتیجه موفقیت آمیزی به همراه داشته باشد.

ضرورت استفاده از ظرفیت زنان جوان در سمت های حساس مدیریتی وزارت تعاون

فاطمه سعیدی در ادامه از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواست که بیشتر از ظرفیت زنان برای فعالیت در سمت های حساس مدیریتی این وزارتخانه استفاده کند.

مسابقات قرآن در مجموعه های کارگری برگزار شود

زهرا سعیدی مبارکه ضمن قدردانی از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای انتصاب مدیر زن به منظور اداره سازمان بهزیستی حوزه انتخابیه اش از وی خواست تا وضعت بیمارستان دکتر نوربخش در این منطقه را تا حصول نتیجه پیگیری کند.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برگزاری مسابقات قرآن شرایطی را فراهم می کند که بتوان از گروه های کم درآمد همچون کارگران حمایت کرد، بنابراین می توان از طریق برگزاری این مسابقات در مجموعه های کارگری به این مهم جامه عمل پوشاند.

مدیران بهزیستی باید از بین مددکاران اجتماعی انتخاب شوند

سکینه الماسی ضمن تشکر از وزیر تعاون برای لحاظ جوان گرایی و استفاده از ظرفیت زنان در انتصابات اخیر این وزارتخانه در انتقاد به عملکرد رئیس سازمان بهزیستی افزود: بنده به عنوان دانش آموخته رشته مددکاری اجتماعی معتقدم که آقای قبادی دانا با به کارگیری مدیران پزشک در این سازمان در حق مددکاران اجتماعی اجحاف کرده است، چرا که اداره این سازمان نیاز به مدیران پزشک ندارد. بنابراین باید این سیاست تغییر یابد.

نماینده مردم عسلویه در مجلس شورای اسلامی در ادامه از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواست تا یکی از مدیران زن این وزارتخانه را جهت تسریع در روند پیگیری مشکلات حوزه زنان به عنوان رابط به فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی معرفی کند.

وی در ادامه از شریعتمداری خواست تا درخصوص وضعیت تضامین تسهیلات بانک ها، سهمیه ها و وضعیت تامین اجتماعی تدبیری بیاندیشد و یادآور شد: عملکرد وی در شستا و تامین اجتماعی نمره وزیر تعاون در کارنامه فعالیت هایش را افزایش می دهد.

الماسی در پایان تاکید کرد: وزیر تعاون باید برای نحوه انجام آزمایش ژنتیک تدبیری بیاندیشد، ضمن اینکه رئیس سازمان تامین اجتماعی باید تعامل بیشتری با نمایندگان مجلس داشته باشد.

کودکان کار باید ساماندهی شوند

ناهید تاج الدین با یادآوری اینکه دولت باید نگاه ویژه ای به حوزه زنان داشته باشد، تصریح کرد: هم اکنون حمایت از زنان سرپرست خانوار به این دلیل که قشر ضعیف جامعه محسوب می شوند، از اهمیت بسزایی برخوردار است، بنابراین وزیر تعاون باید توجه به این مهم را در اولویت دستور کار خود قرار دهد.

نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: وزارت تعاون نباید در رفع آسیب های اجتماعی به مشکلات اقتصادی اشاره کند، چرا که در این کشور برخی شاخه های آسیب های اجتماعی وجود دارد که رفع آنها نیازمند تامین اعتبارات نیست.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در پایان از وزیر تعاون خواست تا ساماندهی کودکان کار و رفع مشکلات بازنشستگان را در دستور کار خود قرار دهد.

چرا وزارت تعاون در مورد کاهش آسیب های اجتماعی به مجلس گزارش نمی‌دهد؟

پروانه مافی با انتقاد از بی توجهی وزارت تعاون نسبت به اجرای ماده 78 قانون برنامه ششم توسعه گفت: مجلس شما را مکلف کرده که برای کاهش آسیب های اجتماعی برنامه مشخصی داشته باشید و هر 6 ماه یکبار نیز گزارشی از روند اجرای این قانون به مجلس ارائه دهید و این در حالی است که تاکنون هیچ گزارشی از سوی این وزارتخانه به مجلس ارائه نشده است.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ماده 80 قانون برنامه ششم توسعه، دولت و وزارت تعاون را مکلف می کند که تا پایان اجرای این برنامه آمار طلاق را تا 25 درصد کاهش دهد و این در حالی است که تاکنون در این زمینه اطلاع رسانی نشده و اقدام ملموسی نیز صورت نگرفته است، این وزارتخانه چگونه برای انجام این تکلیف برنامه ریزی کرده و به مجلس پاسخگو خواهد بود؟

شستا تا پایان مهرماه به طور کامل به بورس می‌رود

محمد شریعتمداری ضمن تشکر از همراهی فراکسیون زنان با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: قبل از تصویب قانون برنامه ششم توسعه، آمار دقیق از وضعیت زنان سرپرست خانوار وجود نداشت، ضمن اینکه اقدامات صورت گرفته در این بخش زمانی تکمیل می شود که برای جامعیت بخشیدن به آن بتوان سازمانی را به منظور حمایت از این قشر ایجاد کرد، در غیر این صورت این روند ابتر باقی خواهد ماند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: هم اکنون تنها یک شورا به ریاست خانم ابتکار که دارای 6 کمیته بوده در حوزه زنان سرپرست خانوار فعالیت می کند، اما این میزان پاسخگوی نیاز جامعه 3 میلیون و 200 هزار خانواری این قشر نیست، بنابراین باید راهکاری ارائه شود تا بدون ایجاد بار مالی برای دولت سازمانی ایجاد شود که تحت پوشش این وزارتخانه در این خصوص فعالیت کند.

وی یادآور شد: ایجاد سازمانی برای حمایت از زنان سرپرست خانوار نمی تواند اقدامی در جهت گسترش بدنه دولت باشد، چرا که این موضوع به اندازه ای اهمیت دارد که می توان تامین اعتبارات لازم برای آن را از طریق کوچک کردن سایر بخش ها محقق ساخته و از انجام اقدامات جزیره ای در این حوزه که توسط سازمان های حمایتی صورت می گیرد، جلوگیری کرد.

شریعتمداری با بیان اینکه تامین اعتبارات لازم برای رفع فقر مطلق با تلاش نمایندگان از 7 هزار میلیارد به 8 هزار و 400 میلیارد افزایش یافته است، یادآور شد که با وجود افزایش تورم گاه تا 70 درصد تحقق این مهم با مشکلاتی مواجه شده است.

این عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به اینکه قانون جامع حمایت از معلولان مترقی ترین قانونی است که در این حوزه تصویب و ابلاغ شده است، اظهار کرد: در برآوردهای اولیه 12 هزار میلیارد تومان برای اجرای این قانون پیش بینی شده بود اما کمتر از یک هزار میلیارد تومان در بودجه برای آن تعیین شد، بنابراین نمی توان اقدام مناسبی در این زمینه انجام داد.

وی عنوان کرد: هم اکنون 245 هزار خانوار نیازمند تحت پوشش این وزارتخانه قرار دارند،  رشد 15 درصدی این جمعیت در 3 ماه اول سال 97 را نشان می دهد، ضمن اینکه این وزارتخانه ماهانه بین مبلغ 108 تا 516 هزار تومان به خانوارهای نیازمند تا 5 نفری را پرداخت می کند.

شریعتمداری افزود: این وزارتخانه برای حمایت از زنان سرپرست خانوار گروه های همیار سرپرست خانوار را در کشور ایجاد کرد، کما اینکه 1300 گروه در سطح کشور در این زمینه فعالیت دارند و 7 هزار نفر از زنان سرپرست خانوار عضو این گروه ها هستند، از سوی دیگر 770 هزار نفر از این زنان تنها در این وزارتخانه شناسایی شده اند و همین میزان را نیز کمیته امداد امام خمینی (ره) شناسایی کرده، ضمن اینکه این عدد واقعی نیست و باید گام هایی در جهت تکمیل این بانک اطلاعاتی برداشته شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه از راه اندازی وب سایت دیجی همیار برای عرضه محصولات تولیدشده توسط این قشر توسط شبکه های اینترنتی خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: برای رفع مشکل تضامین جهت دریافت تسهیلات بانکی و اجرای برنامه تامین مالی خود با رویکرد بانکداری پیوندی را در بهزیستی آغاز کردیم و برای رفع این مشکل از دو صندوق ضمانت از سرمایه گذار کوچک و ضمانت از فعالیت های مربوط به تعاونی های کشور استفاده کردیم و سایت مربوط به آن نیز 10 روز قبل رونمایی و نتایج آن در هفته تعاون اعلام خواهد شد.

شریعتمداری افزود: هم اکنون 3 هزار و 642 گروه خودیار با میانگین 16 نفر در سطح کشور در 1508 روستا، 12 شهرستان و 21 استان کشور مشغول فعالیت بوده و 59 هزار و 500 نفر از جوانان عضو این گروه ها هستند که 93 درصد آنها را زنان تشکیل می دهند  و 22 میلیارد و 100 میلیون تومان از طریق مالی خود از منابع مردمی جهت تامین اعتبارات اجرای طرح توانمندسازی در این بخش تامین شده است. همچنین 79 هزار فقره وام داخلی توسط این گروه ها پرداخت شده است و 3535 وام از طریق بانک های عامل با ارزش 103 میلیارد تومان به این گروه ها پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه در مورد پوشش بیمه اجتماعی زنان روستایی و عشایری نتوانسته اند به دلیل پرداخت سهم کارفرما و دولت از محل صندوق هدفمندی یارانه ها به حد واقعی برسند، از پوشش 25 درصدی کشور در این زمینه خبر داد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اقدامات این وزارتخانه در حوزه تامین مسکن معلولان تاکید کرد: تاکنون 6520 خانه معلولان تحویل داده شده، ضمن اینکه بعد از تجلیل از خیرین سراسر کشور در مشهد آنها متعهد شدند که تامین هزینه های ساخت 6800 خانه دیگر برای معلولان را متقبل شوند کما اینکه 17 میلیارد تومان در این خصوص ثبت و قرار شد همین میزان مبلغ را نیز این وزارتخانه پرداخت کند، از سوی دیگر برای ساخت 7 هزار واحد مسکن با قرارگاه خاتم نیز قرارداد بستیم.

وی در مورد بیمه اجتماعی زنان و دختران افزود: 51 هزار و 500 نفر از زنان و دختران روستایی تا پایان سال گذشته تحت پوشش این بیمه قرار گرفتند و حدود 1900 نفر نیز در سال 98 در حوزه تامین اجتماعی تحت پوشش قرار گرفتند، همچنین در مورد اجرای بند (ب) ماده 7 قانون هدفمندی یارانه ها 51 هزار نفر از زنان جامعه شهری بین 18 تا 50 سال تحت پوشش این بیمه قرار گرفته اند.

شریعتمداری در ادامه از ایجاد 9 هزار کارگاه آموزشی در سال 97 برای اطلاع رسانی از مزایای تامین اجتماعی در حوزه مهارت های کارآفرینی توسط سازمان بهزیستی خبر داد.

وی با تاکید بر ضرورت مدیریت منابع بر اشکالات عدیده موجود در قانون تعاون اشاره کرد و گفت: این وزارتخانه اعتبارات لازم برای پرداخت کمک هزینه ودیعه مسکن 2004 نفر از مددجویان را از خانوار مددجویان را تامین کرد، همچنین از 124 نفر از فعالان اورژانس اجتماعی که حین خدمت مورد ضرب و شتم قرار گرفته بودند، قدردانی کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از حمایت از 56 هزار خانوار دارای فرزندان چندقلو، معافیت سربازی برای سرپرستان خانوار با همکاری دفتر حفاظت فرماندهی کل قوا، تامین بسته های غذایی برای سرپرست خانوارهای دارای بیش از 3 فرزند، انجام غربالگری سلامت جسمی برای 7 هزار نفر از زنان سرپرست خانوار در سال 97 و یک هزار نفر از آنها در سال 98، ایجاد اشتغال برای 15 هزار و 930 نفر از کارآفرینان سرپرست خانوار، شفاف سازی در نحوه اعطای وام های با سود 4 درصد و به کارگیری 1800 ناظر برای نظارت بر این بخش و تخصیص 201 هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی و جوانگرایی در سیستم مدیریتی از دیگر اقدامات این وزارتخانه یاد کرد.

این عضو کابینه دولت دوازدهم درخصوص نحوه فعالیت شستا یادآور شد: قرار بر این شده که تا پایان مهرماه شستا به طور کامل در بورس قرار گیرد  و حرکت این وزارتخانه در این خصوص از بنگاه داری به سمت سهام داری خواهد بود.

شریعتمداری در پایان با اشاره به آمار مدیران زن در این وزارتخانه عنوان کرد: تعداد مدیران زن در سطح عالی در دولت دوازدهم از 2 نفر به 7 نفر ، در سطح مدیریت میانی از 211 به 275 و در سطح پایه از 689 نفر به 924 نفر افزایش یافته است.

    نظرات (نظرات بی ربط یا حاوی توهین به دیگران، منتشر نخواهند شد)
    نمایندگان پارلمان مجازی ایران