پارلمان مجازی ایران

شکار در کشور ممنوع شود، ضرورت افزایش مجازات صید غیرمجاز

۱۳۹۹/۲/۲۸ تعداد بازدید: ۳۱۴

 

علی اصغر یوسف نژاد  در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با ابراز خرسندی از ممنوعیت 5 ساله شکار و تیراندازی در جنگل‌های شمال، گفت: نظارت بر شکار در کنار ممنوعیت شکار باید افزایش یابد البته از ممنوعیت شکار نه تنها در شمال کشور بلکه در کشور استقبال می‌کنیم و به طور حتم این مهم باید در دستور کار قرار گیرد زیرا نسل بسیاری از پرندگان و حیات وحش به دلیل صید و شکار بی‌رویه در معرض انقراض است.

 
علی اصغر یوسف نژاد

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی افزود: از سازمان حفاظت محیط زیست انتظار می‌رود ضمن رعایت قانون، تلاش مناسبی را برای تامین تجهیزات و امکانات برای یگان حفاظت محیط زیست و محیط بانان داشته و همچنین نسبت به جذب نیروی انسانی متخصص و ماهر اقدام کند.

وی با انتقاد از اینکه تعداد محیط‌بانان پاسخگوی حفاظت از عرصه‌های طبیعی و حیات وحش نیست، تصریح کرد: مجلس دهم گام بزرگی برای تعیین تکلیف لایحه حمایت از محیط‌بانان برداشت و انتظار می‌رود حمایت‌ها از محیط‌بانان و یگان حفاظت محیط زیست افزایش و این نیروها به امکانات و تجهیزات پیشرفته تجهیز شوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم استفاده از تکنولوژی پیشرفته را در حفاظت بهتر از حیات وحش موثر دانست و گفت: استفاده از روش‌های نوین و علمی به جای روش‌های سنتی برای حفاظت از گونه‌های در معرض انقراض و زیستگاه‌ها باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

یوسف نژاد بر ضرورت اجرای درست قوانین محیط زیست تاکید کرد و ادامه داد: مجازات‌های فعلی پاسخگو نیست بنابراین نیاز است مجازات‌های متعدیان به محیط زیست و شکار و صید غیرمجاز افزایش یابد.

    نظرات (نظرات بی ربط یا حاوی توهین به دیگران، منتشر نخواهند شد)