صندوق های سرمایه گذاری پروژه معاف از مالیات بر ارزش افزوده شدند

۱۳۹۸/۳/۱۹ تعداد بازدید: ۷۶

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، در تشریح نشست امروز کمیسیون متبوع خود، گفت: نقل و انتقال دارایی به صندوق های سرمایه گذاری پروژه در بورس که برای تامین مالی پروژه هستند، معاف از مالیات بر ارزش افزوده می شوند.

محمدحسین حسین زاده بحرینی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز ( یکشنبه 19 خردادماه) کمیسیون متبوع خود، گفت: ادامه بررسی شور دوم لایحه مالیات بر ارزش افزوده در دستورکار کمیسیون اقتصادی قرار داشت که براین اساس نمایندگانی از شهرداری تهران، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و مرکز پژوهش ها در جلسه حضور داشتند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، افزود: براساس یکی از مصوبات امروز کمیسیون اقتصادی مقرر شد وزیر کشور حق نداشته باشد در خصوص کالاها، خدمات و درآمدهایی که تکلیف آنها در قانون مالیات بر ارزش افزوده یا قانون مالیات های مستقیم روشن شده است به شهرداری و دهیاری ها اجازه وضع عوارض دهد، چراکه براساس مصوبه کمیسیون هرگونه وضع عوارض توسط شهرداری ها و دهیاری ها باید در چارچوب ابلاغیه وزیر کشور باشد.

مالیات

 

اگر قوانین تکلیف کالا، خدمت یا درآمدی را مشخص کرده باشد دیگر نمی توان روی آن عوارض وضع کرد

وی ادمه داد: امروز مصوب شد که ابلاغیه وزیر کشور نیز حدود و ثغوری داشته باشد مبنی بر اینکه که اگر در خصوص کالا، خدمت یا درآمدی در قوانین تعیین تکلیف صورت گرفته باشد، دیگر نمی توان روی آن عوارض دهیاری و شهرداری وضع کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به دیگر مصوبه دیگر کمیسیون متبوعش تصریح کرد: همچنین مقرر شد نقل و انتقال دارایی به صندوق های سرمایه گذاری پروژه در بورس که برای تامین مالی پروژه هستند معاف از مالیات بر ارزش افزوده شوند./

    نظرات (نظرات بی ربط یا حاوی توهین به دیگران، منتشر نخواهند شد)