ضرورت پرداخت حقوق و مزایای کارگران هپکو

۱۳۹۸/۷/۱ تعداد بازدید: ۱۵۲

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس می‌گوید هپکو باید به هلدینگی معدنی متشکل از شرکت‌هایی مانند شرکت ملی صنایع مس ایران، گل گهر و راهداری و معدنی مبین یا مپنا واگذار شود.

سیدمهدی مقدسی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در تشریح جلسه خود با وزیر صنعت، معدن و تجارت با محوریت رفع مشکلات شرکت هپکو و آذرآب، گفت: مشکلات این واحدهای تولیدی ناشی از عملکرد تیم اقتصادی دولت است چراکه وزرای اقتصادی باید برای رفع مشکلات این واحدها عملکردی منسجم داشتند حال آنکه هر یک آنها مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی، جلسات استانی، کارگروه رفع موانع تولید و.. را به زعم خود اجرایی کرده و انسجامی در پیگیری‌ها نداشتند.

سهامداران منابع کافی را به هپکو تزریق نکردند

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: هپکو با ماشین آلات و تجهیزات خود می‌تواند تحول بزرگی در تولید ماشین آلات راهسازی و معدنی ایجاد کند اما از آنجا که سهامداران این شرکت منابع کافی را به هپکو تزریق نکردند، شرایط کنونی برای این واحدها ایجاد شد.

وی با بیان اینکه در صورتی که در جلسه امروز هیات دولت تصمیمات لازم اتخاذ شود هپکو نجات پیدا می کند، اظهار کرد: مشکلات هپکو به راحتی قابل حل است مشروط بر اینکه وزاری اقتصادی دولت با یکدیگر هماهنگ بوده و منسجم عمل کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسات برگزار شده برای حل مشکل  هپکو، پیشنهاد داد: هپکو باید به هلدینگی معدنی متشکل از شرکت‌هایی مانند شرکت ملی صنایع مس ایران، گل گهر، جهاد نصر و راهداری و معدنی مبین یا به مپنا واگذار شود.

وی با بیان اینکه در سازمان خصوصی سازی مدل واگذاری هپکو مورد بررسی قرار می‌گیرد تا تمام تشریفات قانونی با فوریت طی شود، ادامه داد: حل مشکل هپکو در گرو تصمیم قاطع دولت است بنابراین انتظار می رود رئیس جمهور به وعده ها و قول های داده شده عمل کند.

ضرورت پرداخت حقوق و مزایای معوق و جاری کارگران

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: انتظار می رود براساس وعده‌های وزیر اقتصاد و دارایی و با مشارکت بانک ملی، حقوق و مزایای معوق و جاری کارگران پرداخت شود.

    نظرات (نظرات بی ربط یا حاوی توهین به دیگران، منتشر نخواهند شد)
    نمایندگان پارلمان مجازی ایران