ضعف در نظارت و نبود ثبات باعث رشد دلالان در حوزه سلامت شده است

۱۳۹۸/۲/۱۹ تعداد بازدید: ۵۷

عضو کمیسیون بهداشت مجلس، از ضعف در نظارت و نبود ثبات به عنوان عواملی که باعث رشد و نفوذ دلالان در حوزه سلامت به ویژه در حوزه‌های گردشگری سلامت و ناباروری شده است، یاد کرد.

احمد همتی در گفت‌و گو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، در مورد خرید و فروش میلیونی تخمک و اسپرم توسط دلالان به عنوان معضل جدید حوزه سلامت که با تشدید مشکلات اقتصادی رشد کرده و متقاضیان زیادی هم پیدا کرده است، گفت: هم‌اکنون معضل دلالی در تمام بخش‌های کشور مشکل‌ساز شده است و دلالان به دلیل بی‌ثباتی و هرج و مرج موجود و نبود ساختار محکم و درست و نظارت دقیق رشد کرده‌اند.

نماینده مردم سمنان و مهدی شهر در  مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به نظر می‌رسد که ضعف در نظارت و نبود ثبات عاملی برای قدرت یافتن دلالان شده است و اگر این موارد به عنوان پایه بروز این مشکل اصلاح شود، به طور قطع روند نظارت بر این بخش نیز تسهیل می‌شود.

مردم رفع مشکلات مرتبط با باروری را از مجرای قانونی پیگیری کنند

وی تصریح کرد: در این مورد لازم است وزارت بهداشت و درمان و مسئولان مربوطه مجرای درستی را برای کمک به زوج‌هایی که در این مورد نیاز به حمایت دارند، ایجاد کرده و اطلاع‌رسانی کنند، ضمن اینکه نظارت بیشتری داشته باشند تا این گونه اقدامات از مسیری قانونمند طی شود که در پی آن بتوان کنترل نسبی بر این بخش داشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: ما در رابطه با توریسم درمانی هم با این مشکل مواجه هستیم، چرا که دلالانی به این بخش هم نفوذ کرده‌اند که ممکن است مسیری را برای گردشگران سلامت تعیین کنند که نتایج مطلوبی را برای آنها به همراه نداشته باشد و اثرات منفی ناشی از آن باعث شود که یک فرصت استثنائی را از دست بدهیم، کما اینکه این اتفاق نیز افتاده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: آنچه مسلم است مردم برای ممانعت از رشد دلالان در حوزه رفع مشکلات مرتبط با ناباروری باید به این مهم توجه کنند که اطلاعات لازم در این مورد را از چه مجرای قانونی پیگیری کنند تا نتایج مطلوبی را به همراه داشته باشد./

    نظرات (نظرات بی ربط یا حاوی توهین به دیگران، منتشر نخواهند شد)
    نمایندگان پارلمان مجازی ایران