طرح شفافیت آرای نمایندگان به صورت عادی بررسی می‌شود

۱۳۹۸/۶/۲۵ تعداد بازدید: ۵۳

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تأکید بر ضرورت ورود سخنرانان به حوزه سیاست، گفت: اظهارنظرهای سخنرانان باید همراه با اطلاعات دقیق باشد و از بداخلاقی‌های سیاسی دوری شود تا اتحاد و همدلی از جامعه رخت نبندد.

حسین مقصودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در توضیح طرح شفافیت آرای نمایندگان گفت: شخصا از طراحان طرح شفافیت آرای نمایندگان و موافق صد در صد این موضوع هستم و معتقدم که باید اموال همه مسئولان از جمله نمایندگان شفاف باشد.

اعتقاد اکید بر اصل «سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ماست» دارم

نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه متأسفانه برداشت نادرستی از مصاحبه اخیر اینجانب در انتقاد به نحوه سخنرانی حجت الاسلام پناهیان صورت گرفت، اظهار داشت: منظور من این بود که اگر بحث امر به معروف و نهی از منکر است باید همراه با مهربانی و لطافت باشد و نه با سخنانی که باعث شود حتی فرموده امام(ره) درباره مجلس که در رأس امور است با اطلاعات غلط تخریب شود اما متأسفانه برخی سخنان مرا درباره ضرورت اطلاع یک منبری از قانون تحریف کرده و اینگونه جلوه دادند که اعتقاد من بر جدایی سیاست از دیانت است که اینگونه نیست.

وی در ادامه با تأکید بر اصل «سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ماست» عنوان کرد: اعتراض و انتقاد بنده به اظهارات حجت الاسلام پناهیان صرفا این انتقاد بود که انتقاد وی به مجلس همراه با بداخلاقی سیاسی بود که باعث از بین رفتن همدلی شد.

مقصودی در ادامه با بیان اینکه باید تحلیل درستی از مسائل سیاسی روز داشته باشیم، ابراز داشت: اظهارات این سخنران، اتحاد و همدلی را برهم زد و نباید با این گونه سخنان که حاوی برداشت نادرستی از قانون بود، باعث تفرقه در جامعه می شد.

این عضو کمیسیون امور داخلی کشور ادامه داد: سخنران و منبری باید قانون را مطالعه و شناسایی کند و این به آن معنا نیست که وی نباید در سیاست دخالت نکند بلکه باید با اطلاع از موضوعات به این عرصه ورود کرده و اظهارنظر کند.

سخنرانان با اطلاعات دقیق سیاسی در منبرها نظر بدهند

وی در ادامه درباره نحوه بررسی طرح ها در مجلس بیان داشت: در مجلس چند نوع طرح داریم که شامل طرح عادی، طرح یک فوریتی، طرح دو فوریتی و گاهی طرح سه فوریتی است که طرح دوفوریتی زمانی مطرح می شود که اتفاق مهم یا بحران بزرگی قرار است اتفاق بیفتد و یا باید مقابله با آمریکا به صورت فوریت صورت گیرد.

مقصودی اضافه کرد: عده ای از نمایندگان برای شفافیت آرای نمایندگان طرحی ارائه کردند که دو فوریت آن در صحن علنی به رأی گذاشته شده و نمایندگان تشخیص دادند که این طرح اضطراری ندارد لذا مقرر شد به صورت عادی بررسی شود و در واقع نمایندگان با اصل طرح مخالفتی نکرده اند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه منبر عاشورا باید محل اتحاد بوده و تحلیل صحیحی از مسائل سیاسی در آن ارائه شود، خاطرنشان کرد: یک سخنران باید در سیاست دخالت کند و برای این کار باید اطلاعات خود را دقیق و کارشناسی کرده و بعد از مشورت گرفتن از اهل فن نظر بدهد.

    نظرات (نظرات بی ربط یا حاوی توهین به دیگران، منتشر نخواهند شد)