فراکسیون حج و زیارت از مسئولان ستاد اربعین توضیح می‌خواهد

۱۳۹۸/۶/۳۱ تعداد بازدید: ۵۹

رئیس فراکسیون حج و زیارت از برگزاری نشست فراکسیون متبوعش با حضور مسئولان ستاد اربعین حسینی(ع) خبر داد و گفت: در این نشست درباره مبالغ اخذ شده از طریق سامانه سماح از زوار شفاف سازی صورت خواهد گرفت.

احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به عدم شفافیت و ابهامات موجود سامانه سماح برای ثبت نام زوار اربعین حسینی(ع)، عنوان کرد: به همین منظور از مسئولان ستاد اربعین و دستگاه‌های مسئول دعوت شده در این هفته برای ارائه توضیحات لازم درباره مسائل مختلف مراسم عبادی سیاسی اربعین توضیحات لازم را ارائه کنند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از ابهامات موجود در ثبت نام زوار، پرداخت اجباری مبلغ 22 هزار تومان توسط هر زائر است، افزود: عنوان شده که رقم 22 هزار تومانی که موقع ثبت نام از افراد دریافت می شود 15 هزار تومان برای بیمه و 7 هزار تومان برای خدمات درمانی گرفته می شود.

احد آزادی خواه در نشست فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر پیشنهادی بهداشت

 

وی اضافه کرد: امسال با وجود اینکه زائران برای حضور در مراسم عبادی سیاسی اربعین حسینی(ع) نیازی به تهیه روادید ندارند، اما هزینه‌های دیگری را باید بپردازند که شفافیت لازم در این حوزه صورت نگرفته است.

آزادی‌خواه افزود: اگر قرار باشد به مانند سال‌های گذشته امسال نیز حدود 3 میلیون نفر برای اربعین از کشور خارج شوند، باید مشخص شود که مبلغی در حدود 60 میلیارد تومان که از سوی سامانه سماح جمع آوری می شود، به دست چه نهادی می رسد و چگونه خرج می شود.

وی تصریح کرد: تمامی این سئوالات و ابهامات در نشست فراکسیون حج و زیارت مطرح خواهد شد تا زوار امام حسین(ع) با آگاهی کامل از نحوه پرداخت هزینه‌ها در این مراسم عبادی و سیاسی حاضر شوند.

    نظرات (نظرات بی ربط یا حاوی توهین به دیگران، منتشر نخواهند شد)
    نمایندگان پارلمان مجازی ایران