مطلب پیش نویس است

فرهنگیان حق ادامه تحصیل ندارند حتی فوق‌دیپلمه‌‌ها! - اجازه ادامه تحصیل به معنای اعمال هر نوع مدرکی نباشد

۱۳۹۷/۸/۱۸ تعداد بازدید: ۴۴

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید ادامه تحصیل معلمان نباید به معنای اعمال هر نوع مدرک تحصیلی باشد چراکه باید با توجه به نیاز آموزش و پرورش ادامه تحصیل دهند.

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به طرح اعلام وصول شده نمایندگان در مجلس مبنی بر "رفع محدودیت احتساب مدرک دوره تحصیلی برای کارکنان دولت"، گفت: این موضوع که اصلا باید معلمان را به ادامه تحصیل تشویق کرد یا خیر مسئله‌ای است که نیازمند بررسی است چراکه برخی معتقدند بهتراست معلمان به جای ادامه تحصیل مهارت‌آموزی کرده و در وقت فراغت کار پژوهشی انجام دهند اما ادامه تحصیل برای بسیاری از آن‌ها که مدرک تحصیلی‌شان از فوق دپیلم و لیسانس بالاتر نرفته ضروری است ضمن آنکه اطلاعات معلمان باید به روز شود.

ادامه تحصیل معلمان نباید به معنای اعمال هر نوع مدرک تحصیلی باشد

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ادامه تحصیل معلمان نباید به معنای اعمال هر نوع مدرک تحصیلی باشد چراکه باید با توجه به نیاز آموزش و پرورش ادامه تحصیل دهند، ادامه داد: درواقع اگر مدرک مرتبط و مورد نیاز داشته باشند آموزش و پرورش باید در حقوق و مزایای آن‌ها تاثیر دهد، کاهش طبع مدرک‌گرایی نیازمند اعمال چنین طرحی است.

ممانعت از ادامه تحصیل معلمان با نظام رتبه‌بندی تناقض دارد

وی به نظام رتبه‌بندی که آموزش و پرورش درصدد اجرای آن است اشاره کرد و گفت: اساس نظام رتبه‌بندی بر پایه افزایش سواد علمی فرهنگیان نهاده شده چراکه قرار است آن‌ها همچون هیات علمی دانشگاه‌ها رتبه‌بندی می‌شوند و حقوق و مزایا دریافت کنند لذا ممانعت از ادامه تحصیل معلمان با نظام رتبه‌بندی تناقض دارد

ابطحی با اشاره به اینکه یکی دیگر از فعالیت‌های معلمان در جریان اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان انجام کار پژوهشی است، اضافه کرد: کار پژوهشی نیاز به گذراندن دروس و روش‌های مرتبط با آن دارد درواقع معلمان باید روش تحقیق را فرا گیرند و این مهم به تحصیل دانشگاهی نیاز دارد.

فوق دیپلمه‌های آموزش و پرورش حق ادامه تحصیل ندارند

ابطحی اظهار کرد: عده‌ای از فرهنگیان با مدرک فوق‌دیپلم استخدام شده‌اند اما اکنون تنها یک مقطع تحصیلی بالاتر از زمان استخدام‌شان قابل پذیرش توسط امور اداری است که این معنای توقف ارتقای علم در آموزش و پرورش را می‌رساند.

رایزنی نمایندگان با رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین افزود: نمایندگان مجلس با رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور صحبت‌هایی برای رفع این محدودیت داشته و حتی طرحی را برای حل این مشکل به صحن ارائه داده‌اند.

  نظرات (نظرات بی ربط یا حاوی توهین به دیگران، منتشر نخواهند شد)
  تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۱/۳
   کارمند

  سلام نمایندگان مجلس به خاطر رضای خدا پیگیر حذف بخشنامه آقای نوبخت در مورد اعمال مدرک تحصیلی کارکنان دولت باشید

  تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
   همکار

  سلام به نمایندگان محترم لطفا این بخشنامه نگین را لغو کنید

  تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
   فرهنگی

  سلام،چرا باید یک فرد فرهنگی که پرچمدار آموزش وپرورش هست،باید از تحصیل محروم شود،وتحصیلش در حکمش اعمال نشود؟!!این بخشنامه ضد قانون اساسی،قانون شرعی وعرف هست،التماس تعقل

  تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
   همکار

  ایهاالناس چرا کسی به درد ودادفرهنگیان نمیرسه،،،جامعه ای که در آموزش وپروش سرمایه گذاری کند ورشکسته نخواهد شد،،،کنفسیوس،،،،مسئولین ما این مطالب رو در تحصیلات عالی شون گذراندند،کمی انصاف وعمل


  نمایندگان پارلمان مجازی ایران