مطلب پیش نویس است

نارضایتی از حقوق در بین معلمان - هیچ کدام از امکانات رفاهی کارمندان دولت برای فرهنگیان در نظر گرفته نشده است

۱۳۹۷/۲/۳ تعداد بازدید: ۴۲

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اعتراض بطحایی به تبعیض پرداخت‌ها میان معلمان و سایر کارمندان دولت، گفت: این بی‌عدالتی تاثیرات نامناسبی بر عملکرد فرهنگیان دارد.

سید حمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نامه بطحایی به جهانگیری و اعتراض به تبعیض پرداخت‌ها میان معلمان و سایر کارکنان دولت، گفت: تبعیض در حقوق معلمان اعتراضی است که این عزیزان چندین سال از وضعیت موجود دارند و کاملا به حق است.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی افزود: بی‌عدالتی و تبعیضی آشکار بین حقوق معلمان و سایر کارکنان دولت وجود دارد و نامه آقای بطحایی کاملا به‌حق و درست بود.

وی بیان کرد: فاصله بین حقوق کارکنان دولت و معلمان بسیار است و این فاصله در زندگی فرهنگیان کاملا مشهود و مشخص است؛ افرادی که با سن، مدارک و توانایی یکسان در دو دستگاه مختلف استخدام می‌شوند از حقوق و مزایای متفاوتی برخوردارند و این مصداق بارز تبعیض است.

سخنگوی فراکسیون فرهنگیان مجلس اظهار کرد: تبعیضی که در حقوق معلمان و سایر حقوق کارمندان دولت وجود دارد به قدری ملموس و آشکار است که نیازی به بررسی ندارد؛ این تبعیض باعث شده است که فرهنگیان نتوانند مانند کارکنان دستگاه‌های دیگر مسکن مناسب و امکانات رفاهی درخور برای خود و خانواده فراهم کنند.

میرزاده خاطرنشان کرد: علاوه بر تبعیضی که در حقوق معلمان و سایر کارمندان وجود دارد مبالغی به صورت غیرمستقیم و غیرمستمر تحت عناوینی مانند عیدی در مناسبت‌های مختلف به کارمندان داده می‌شود که فرهنگیان از آن محرومند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان با بیان اینکه امکانات رفاهی که در اختیار کارمندان دولت قرار می‌گیرد در هیچ زمانی برای فرهنگیان در نظر گرفته نشده است، افزود: وضعیت فوق‌العاده نگران‌کننده است نارضایتی در بین فرهنگیان از این بی‌عدالتی هر روزه افزایش می‌یابد و در آینده این نارضایتی تاثیرات نامناسبی دارد که در تصور نگنجد.

  نظرات (نظرات بی ربط یا حاوی توهین به دیگران، منتشر نخواهند شد)
  تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۲/۲۳
   ال حیدری

  بخصوص بازنشستگان اموزش وپرورش

  تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۳/۲
   اسلامی

  سلام برآنان که جان وقلب و فکرشان در تسخیر اراده خداست و خداگونه اند یک کلام به هیچ شخص حقوقی و حقیقی توهین نشود مسئولین و متصدیان امور بویژه نمایندگان محترم مجلس با کدام یک از دستورات خداوند و سفارش پیمبر و ائمه ع رفتار شما برای دفاع از مظلوم تاریخ انقلاب (معلم) قابل توجیه هست !!!!!!!!! آیا خنده دار هست این عبارات که خدا را شاهد گرفتم اشکال ندارد شما با رفتار تان و با تحملمان به وعده دیدار الهی خواهیم رسید آنجا قضاوت عادلانه خواهد بود وسخت نه مصلحتی .


  نمایندگان پارلمان مجازی ایران