نقش منفی برخی از مشاوران املاک در بازار مسکن

۱۳۹۸/۹/۱۰ تعداد بازدید: ۵۵

 شهاب نادری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وضعیت بازار مسکن گفت: خوشبختانه در چند ماه اخیر بازار مسکن به سمت ثبات و تعادل حرکت کرده و روند قیمت ها تا حدی نزولی شده است، بنابر این می توان گفت که به تدریج رونق به بازار مسکن  برخواهد گشت.

 
رهن اجاره

نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته نمی توان به صورت کامل وضعیت و آینده بازار مسکن را پیش بینی کرد، زیرا این بازار همواره تحت تأثیر عوامل مختلفی بوده که گاهی روند قیمتی را نزولی و گاهی صعودی کرده است.

کاهش میزان عرضه و افزایش تقاضا عامل افزایش قیمت مسکن

وی تصریح کرد: قیمت مسکن در دو سال اخیر افزایش چشمگیری داشته و این مسئله مشکلات بسیاری را برای مردم و خریداران ایجاد کرده است، تلاطمات اخیر بازار دلایل بسیاری دارد که یکی از مسائل کاهش میزان عرضه و افزایش تقاضای خرید مسکن است.

افزایش میزان تقاضا در کنار کمبود بازار مسکن راه را برای فعالیت دلالان باز می کند

همواره افزایش میزان تقاضا در کنار کمبود بازار مسکن راه را برای دلالی کاذب باز می کند و این مسئله همواره یکی از عوامل تأثیرگذار در افزایش قیمت مسکن بوده است

نادری ادامه داد: همواره افزایش میزان تقاضا در کنار کمبود بازار مسکن راه را برای فعالیت دلالان باز می کند و این مسئله همواره یکی از عوامل تأثیرگذار در افزایش قیمت مسکن بوده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: یکی دیگر از عوامل افزایش قیمت مسکن، فعالیت منفی برخی از مشاوران املاک است، برخی از املاکی ها همواره برای کسب سود بیشتر از معاملات، اقدام به بالا بردن قیمت ها می کنند و در بسیاری از موارد این مشاوران املاک هستند که مانع از کاهش قیمت ها می شوند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: به نظر من وزارت راه و شهرسازی و اتحادیه مشاوران املاک باید جلوی فعالیت منفی برخی از املاکی ها را بگیرند، در غیر این صورت در سال های آتی بار دیگر باید شاهد افزایش قیمت های مسکن باشیم.

    نظرات (نظرات بی ربط یا حاوی توهین به دیگران، منتشر نخواهند شد)
    نمایندگان پارلمان مجازی ایران