هر استان، سپر ضد کرونا تشکیل دهد

۱۳۹۹/۱/۵ تعداد بازدید: ۳۹۳

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی، در این گفت و گوها، بر تقویت آمادگی های مورد نیاز سه استان خراسان رضوی، گیلان و اصفهان بر اساس پیگیری های صورت گرفته و منابع تخصیص یافته  تاکید کرد و گفت: اقدامات کنترلی  اغلب استان های کشور در مواجهه با  بیماری کرونا قابل تقدیر است و آمارهای امیدبخشی درخصوص درمان و پیشگیری از بیماری کرونا از آنها دریافت می شود؛ لذا هریک از استان هایی که میزان درگیری در آنها بالاتر است، باید با تصمیمات ملی، مدیریت میدانی و همکاری مردم سپر زیستی در برابر کرونا ایجاد کنند.

وی کاهش میزان سفرهای نوروزی از 18 میلیون به 3 میلیون سفر را بی سابقه برشمرد و عنوان کرد: هر چند بهتر بود این 3 میلیون سفر هم صورت نمی گرفت اما این آمار بیانگرکاهش چشمگیر سفرهای نوروزی است و نشان می دهد که جاده های مواصلاتی در برخی استان ها به خوبی کنترل شده است.

در این تماس ها مقرر شد، آماده سازی و تجهیز مراکز درمان تکمیلی برای بیمارانی که دوره نقاهت را می گذرانند، در این سه استان پیگیری شود.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه این گفت و گوها  همچنین خواستار آماده سازی طرح جامعی از سوی هر استان  متناسب با پیش بینی شرایط احتمالی و اقتضائات آن استان  برای آمادگی مقابله با شرایط و سناریوهای متفاوت و امکانات و اقدامات ضروری و متناسب با هر سناریو شد.

دکتر لاریجانی در این گفت و گوها همچنین بر استفاده از ظرفیت های محلی موجود برای ارائه الگوهای استانی با توجه به ویژگی های اجتماعی و  اقتصادی هر استان در جهت رفع مشکل آسیب پذیری کسب و کارها  از شیوع کرونا تاکید کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی در این گفت و گوها اظهار داشت: باید به نحوی برنامه ریزی کرد تا ضمن تبادل تجربیات  از تدابیر موثر صورت گرفته در سایر مناطق به ویژه در زمینه کاهش سفرها، اجتماعات و ترددهای درون استانی و درون شهری  استفاده  و همکاری مشترک بین استانها در این خصوص  پیگیری شود.

دکترلاریجانی در بخش دیگری از گفت و گوی خود با استانداران گفت: بسیج کمک های مردمی و استفاده از ظرفیت های سازمانهای مردم نهاد، محور مهم مقابله با کروناست که باید به آن توجه کافی داشت.

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین در گفت و گو با استانداران خراسان رضوی، گیلان و اصفهان بر ساماندهی روند ضدعفونی فضاهای پر حضور و پرتردد به نحو کارشناسانه و با رعایت استانداردهای فنی  تاکید کرد.

 همچنین در این گفت و گوها  تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز هر استان و برنامه زمانبندی و اقدامات مربوط به تهیه آنها  توسط رییس مجلس مورد بررسی قرار گرفت.

    نظرات (نظرات بی ربط یا حاوی توهین به دیگران، منتشر نخواهند شد)
    نمایندگان پارلمان مجازی ایران