پرداخت حقوق ریالی به معلمان خارج از کشور ظلم است

۱۳۹۸/۳/۲۶ تعداد بازدید: ۴۰

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر لزوم ساماندهی مدارس خارج از کشور، پرداخت حقوق ریالی به معلمان این مدارس را "ظلم در حق آنها" توصیف کرد

فرهاد فلاحتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از ایده پرداخت حقوق معلمان خارج از کشور به ریال گفت: مدارس خارج از کشور به شدت نیاز به ساماندهی دارند زیرا بسیاری از آنها یا باید تعطیل شود یا با شیوه آموزشی خاصی همچون "آموزش از راه دور" اداره شود یا ادامه کار آنها بر اساس تعداد دانش آموزان بر مبنای نُرم مدارس خارج از کشور و متناسب بودن تعداد معلمان باشد.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تذکر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص این موضوع به  وزارت آموزش و پرورش، افزود: وضعیت ساماندهی مدارس خارج از کشور باید در اولویت قرار گیرد؛ در چنین شرایط نابسامانی است که موضوع پرداخت حقوق آنها نیز تبدیل به مساله می‌شود زیرا مثلا برخی مدارس خارج از کشور 10 دانش‌آموز دارند ولی هزینه اداره آن چند ده برابر یک مرکز آموزشیدر شهر تهران است.

مسائل حقوقی معلم مدارس خارج از کشور باید مانند یک دیپلمات باشد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: مدارس خارج از کشور رها شده است، اما اگر آموزش و پرورش آنها را با تجمیع، تعطیلی، جایگزینی روش‌های نوین آموزشی ساماندهی کند، در آن شرایط پرداخت ارز به بسیاری از معلمان با مشکل مواجه نخواهد شد.

وی توضیح داد: معلمی که بر اساس روش‌های سخت رقابتی و گذراندن فیلترهای متعدد برای تدریس در کشور دیگر پذیرفته شده، مسائل حقوقی و حکمی او باید مثل یک دیپلمات در سفارتخانه و بر اساس قاعده و ضابطه کار در خارج از کشور تعریف و حقوق او به ارز پرداخت شود.

پرداخت حقوق فرهنگیان خارج از کشور با مبالغ ارزی شدنی است

فلاحتی اتخاذ تصمیماتی همچون پرداخت ریالی حقوق به این دسته از معلمان را "ظلم در حق آنها" توصیف کرد و گفت: شایسته نیست به معلمانی که در شرایط عادی حقوق ارزی او با چند ماه یا یک سال تاخیر پرداخت می‌شود، در میانه مأموریت بگوییم که بعد از این حقوق ریالی دریافت خواهید کرد.

وی همچنین تاکید کرد: پرداخت حقوق فرهنگیان خارج از کشور با مبالغ ارزی شدنی است زیرا منابع ارزی آن قبلا در قانون تعریف و هماهنگی‌های لازم با سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی انجام شده و چیز جدیدی نیست که آموزش و پرورش به تازگی با آن روبرو شده باشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: برای مسائلی همچون انتقال و باز کردن ال‌.سی هم راهکارهایی وجود دارد که عضو کمیسیون آموزش مجلس پیش از این به آموزش و پرورش اعلام کرده بود

    نظرات (نظرات بی ربط یا حاوی توهین به دیگران، منتشر نخواهند شد)
    نمایندگان پارلمان مجازی ایران